Andy Frisella: Šťastie si musíte zaslúžiť. Toto sú 2 veci, ktoré potrebujete urobiť, aby ste naň mali právo

Keď sa spýtate nešťastných ľudí, prečo sú nešťastní, väčšinou vám nevedia konkrétne odpovedať. Zvyknú hovoriť o externých silách – šéf je idiot, partner im dáva zabrať, kamaráti sú k nim neslušní, život nie je fér. Pravdou je, že šťastie – ako všetko iné v živote – si musíte zaslúžiť.

Existujú 2 veci, ktoré zapríčiňujú vaše nešťastie:

Za prvé, nerobíte dostatočné množstvo vecí, ktoré sú pre vás výzvou. Nevyžadujete od seba viac. Pravdepodobne sa nudíte. Môže to byť hociktorá oblasť vášho života: Robíte fitness, ale necvičíte dostatočne tvrdo, stratili ste zo zreteľa vyšší cieľ, nestrážite si jedálniček a veci, ktoré by ste mali. Podnikáte alebo pracujete, no nepracujete tak tvrdo, ako by ste mali. Aj keď ľuďom vravíte, že tvrdo pracujete, viete vo svojom srdci a hlave, že to tak nie je. Prvou vecou, ktorá zapríčiňuje vaše nešťastie je, že od seba nevyžadujete viac. Dôvod, prečo tomu tak je ten, že vo svojej hlave, vo svojom srdci a vo svojej duši viete, že ste schopnými robiť veľké veci a keď nerobíte veci, ktoré sú pre vás výzvou, budete sa cítiť zvnútra mŕtvymi. Bude cítiť prázdnotu, frustráciu, depresiu a hnev. Budete sa nenávidieť.

Druhým dôvodom, prečo nie ste šťastnými je ten, že žijete život, ktorý sa nezhoduje s vašimi základnými hodnotami. Čo tým myslím? Vo svojom srdci a vo svojej duši máte sadu hodnôt a presvedčení o svete a o sebe. Viete, čo je správne a čo je nesprávne. Viete, čoho všetkého ste schopnými. Viete, čo by ste mali robiť a keď tieto veci nerobíte, budete sa vo vnútri cítiť zle. Budete cítiť hnev a frustráciu. Budete sa cítiť deprimovane a nenaplnene. To je realita.

Ak chcete byť šťastnými, musíte žiť podľa vašich vnútorných základných hodnôt a presvedčení. Nemôžete si myslieť, že by ste mali pracovať tak tvrdo, ako len viete a že je to tá správna vec, ktorú by ste mali spraviť, no pritom sedíte pred telkou na gauči. Alebo dávate do práce či projektu polovicu úsilia, či ju nechávate na druhých. Nemôžete očakávať, že budete žiť obidve tieto životy a budete šťastnými. Verím, že toto je dôvod, prečo väčšina ľudí nenachádza šťastie. Nemôžete veriť, že je nesprávne podviesť svojho partnera, potom ho podviesť a očakávať, že sa vo svojom srdci budete cítiť sa dobre. Musíte žiť v súlade so svojimi hodnotami a presvedčeniami o tom, čo je správne a čo nie. Ak tak nebudete robiť, budete sa cítiť zle.

Ako to teda napraviť? Za prvé, začnite robiť veci, ktoré sú pre vás výzvou, prinúťte sa robiť veci, ktoré viete, že by ste mali urobiť. To zapríčiní, že na seba budete hrdými a budete sa cítiť dobre. Po druhé, vyčleňte si čas na preskúmanie svojich základných hodnôt, presvedčení a toho, čo veríte, že je naozaj správne a čo je naopak, nesprávne. Potom tá ťažšia časť – prispôsobte nim svoj život. Akonáhle tak urobíte, budete sa cítiť lepšie, sebavedomejšie a šťastnejšie.

Zdroj: https://soundcloud.com/the-mfceo-project/two-things-you-can-do-right

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov