Brian Tracy: Toto je kľúč k vytvoreniu veľkého bohatstva

Brian Tracy

Brian Tracy je medzinárodný spíker, mentor, kouč a autor 70 bestsellerov. Špecializuje sa na vzdelávanie a rozvoj jednotlivcov aj celých organizácií. Je vedúcou osobnosťou koučingu ohľadom líderstva, predávania, sebavedomia, cieľov a psychológie úspechu.

Počas jeho viac ako 40 ročnej kariéry konzultoval s viac ako 1000 spoločnosťami a priamo ovplyvnil viac ako 5 miliónov ľudí prostredníctvom 5000 seminárov a prejavov vo viac ako 70 krajinách sveta.

Kľúčom k tomu byť skutočne úspešným je vedieť, ako a kde upriamiť váš čas a úsilie.

Ukážme si to na príklade: Nedávno som sa rozprával s človekom, ktorý predával elektrospotrebiče. Chcel vedieť, či je podľa mňa dobrý nápad diverzifikovať (rozdeľovať) svoju pozornosť a čas a začať popri tom predávať online videá ohľadom osobnostného rozvoja. Máme tu niekoho, komu sa veľmi dobre darilo s jeho prvou firmou, a predsa chcel odkloniť svoj zrak od jeho primárneho zdroja príjmu a skúsiť niečo, o čom nevedel nič. Zlý nápad.

Ak chcete dosiahnuť úspech, musíte nájsť niečo, v čom ste dobrý, upriamiť svoje úsilie a čas na pomáhanie ostatným ľuďom a tým následne zbohatnúť.

Ak by tento človek začal predávať online programy osobnostného rozvoja, pravdepodobne by nemal čas budovať a rozvíjať svoj prvý biznis. Nikdy by ste nemali svoju pozornosť a úsilie rozdeľovať do viacerých vecí.

Pozornosť je kľúčom k budovaniu veľkého bohatstva.

Zdroj: https://www.entrepreneur.com/video/294562,
Obrázok: https://www.youtube.com/watch?v=m72OVO_9lYI

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov