Chcete zbohatnúť? Buďte vytrvalí.

Skutočne to stačí – vytrvať a ono to raz príde?

Nájdu sa ľudia, ktorí sú o tom skalopevne presvedčení, no čo je najdôležitejšie, je vaše osobné presvedčenie a odhodlanie.

I keď nič nie je v živote len čierne alebo biele, na začiatok je fajn namotivovať sa aj jednoduchšími heslami a radami.

Pravdaže, kým sa dopracujeme k výsledkom, je pred nami ešte dlhá cesta plná úskalia, nervov a opätovných začiatkov.

Skrátka, bez úsilia, vytrvalého úsilia to nepôjde.

Vytrvalosť prináša ovocie

Práve tým, aké dôležité je byť odhodlaný a vytrvalý, často argumentujú rôzni motivační tréneri aj autori rovnako ladenej literatúry.

Niekedy na úvod, inokedy na záver ako čerešničku na torte, ako to najväčšie „know-how“ nám prezradia „drobné“ tajomstvo – vytrvalosť je to, čo nás privedie k ziskom.

A vy si zväčša poviete, že to znie celkom rozumne. Veď mi predsa nemaľujú ružové motúzy pod nosom, ani nesľubujú nič nereálne, iba rozumne predostreli jednoduché, no zároveň veľmi zložité riešenie, ako prísť konečne k peniazom.

Jednoducho vytrvať.

Je to však naozaj také prosté a zaručené?

Ponúkame vám zopár životných situácií, v ktorých, ak sa práve nachádzate, rozhodne to vyskúšajte a choďte do toho. Máte totiž veľkú šancu, že vytrvalosť sa vám oplatí.

Ktoré to sú?

Máte dobré životné obdobie

Ak ste v poriadku fyzicky, psychicky, nemáte problémy v práci ani vo vzťahoch, potom asi ľahko uveríte presvedčeniu, že skutočne stačí začať a vytrvať. Viete si totiž celkom jasne predstaviť, že by to mohlo vyjsť. A máte na to dostatok síl i elánu.

Máte podporu najbližších

Je ľahšie uveriť vo svoj možný úspech, keď pri vás stoja ľudia, ktorí vás podporujú vo vašich rozhodnutiach a nespochybňujú ich, ani vás.

Máte uspokojivý zdroj príjmov

Bez dobrého finančného zdroja to jednoducho nepôjde. Čím viac sa sústredíme na riešenie existenčných problémov, tým menej kreativity v nás prebýva.

Logické, však?

Preto, ak ste aspoň trochu „za vodou“, vtedy sa vám ľahšie spriadajú plány a nápady, čo vymyslieť, ako zbohatnúť, čo všetko by ste mohli/mali vyskúšať.

Naopak, existenčný tlak je niečo, čo stopercentne zablokuje akúkoľvek odvahu aj schopnosť hľadieť na veci s odstupom. Prípadne byť vytrvalí, keď sa dlho nedarí.

Veríte

Sebe, svojmu nápadu, tomu, že to nie je márne a všetko je možné…

Ak sa chce.

Hoci to znie ako veľké klišé, je to tak a bez viery v seba a svoje schopnosti sa nepodarí zrealizovať ani ten najlepší nápad na svete.

Najmä s ním však ani neprídete, pretože nenájdete odvahu, odhodlanie, ani vytrvalosť.

Risk je zisk

Každému skvelému nápadu, v úplných začiatkoch, ešte prv, ako začne prinášať ovocie, musí predchádzať aktivita. Výhodou teda je, ak ste akčný typ, ktorý sa len tak niečoho nezľakne a neodradia vás ani prípadné prvotné neúspechy.

Zas a znova sme pri vytrvalosti.

Pokus – omyl

Sila vytrvalosti je v odvahe nevzdať sa. Ani po prvom, treťom či siedmom odmietnutí.

Systém pokus – omyl si vyskúšal nejeden svetoznámy vynálezca, bádateľ, úspešný obchodník, skrátka väčšina ľudí, ktorí niečo významné dokázali.

Len ten, kto sa vie poučiť zo svojich neúspechov a aj odmietnutie ho posúva vpred, má šancu vytrvať, a teda i niečo dokázať.

Pokiaľ vás všetky tie pokusy a omyly celkom nezruinovali, či už fyzicky, citovo alebo finančne, nevzdávajte sa a choďte ďalej.

Vytrvajte!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov