Grant Cardone: 6 vecí, ktoré multimilionári vedia a vy nie

Všetci potrebujeme veľa peňazí, aby sme sa mohli postarať o všetky výdaje, ktoré v živote máme. Všetko je to o vytváraní bohatstva a užívaní si tohto procesu. Na začiatok zvážte týchto 6 tajomstiev – vecí, ktoré multimilionári vedia, že vás ich nikdy nikto nenaučil:

1. Pristupujte k úspechu ako k povinnosti

Multimilionári sú motivovaní nielen peniazmi, ale potrebou prispieť na úrovni, ktorá zodpovedá ich potenciálu. Neznižujú svoje ciele, keď sa veci zhoršia. Radšej zvýšia očakávania, pretože vidia dopad, ktorý môžu urobiť so svojimi rodinami, spoločnosťou, komunitou a charitami.

2. Obklopte sa multimilionármi

Odmala študujem bohatých ľudí. Čítal som ich príbehy a videl všetky tie veci, ktorými si prešli. Boli to moji mentori a učitelia, ktorí ma inšpirovali. Nemôžete sa naučiť, ako vytvárať bohatstvo od niekoho, kto ho nikdy nevytvoril. Kto sú ľudia, ktorí hovoria: „Peniaze ťa neurobia šťastným.“? Ľudia bez peňazí. Kto hovorí: „Všetci bohatí ľudia sú nenásytní“? Ľudia, ktorí si želajú, aby boli bohatí. Bohatí ľudia takto nehovoria. Sledujte to, čo robia: Čo to čítajú? Ako investujú? Čo ich poháňa?

3. Prestaňte myslieť ako chudobní

Na planéte Zem neexistuje nedostatok peňazí, len nedostatok ľudí, ktorí o nich uvažujú správne. Ak sa chcete stať milionárom, musíte prestať myslieť ako chudobný človek. Viem to, pretože som to musel urobiť sám. Bol som vychovaný slobodnou matkou, ktorá robila všetko možné, aby sme ja a moji súrodenci chodili do školy a urobili záverečné skúšky. Naučila ma o nedostatku a strachu: „Dojedz to, je veľa ľudí, ktorí hladujú.“, „Ničím nepremrhaj.“, „Peniaze nerastú na stromoch.“ Skutočné bohatstvo nie je vytvorené týmto druhom postoja.

4. Obráťte svoju pozornosť

To, čo chcete, je prejsť z utrácania na investovanie. Bohatí ľudia neutrácajú peniaze, investujú ich do vecí, ktoré produkujú cash-flow. Vy si kupujete komfortné a štýlové autá, aby ste sa mohli predviesť, bohatí kupujú autá pre ich podnikanie a ktoré sú odpočítateľné, pretože sa používajú na produkovanie príjmov.

5. Viacero zdrojov príjmov

Bohatí ľudia sa nespoliehajú len na jeden zdroj príjmov, namiesto toho ich vytvárajú viac. Môj prvý biznis  generoval 7- ciferné čísla roky, kým som začal investovať do nehnuteľností. Až keď sa môjmu konzultačnému biznisu a biznisu s nehnuteľnosťami začalo dariť, založil som tretí biznis. Pointou je, že som neprestal pri jednom dobrom zdroji príjmu.

6. Pracujte ako milionár

Bohatí ľudia pristupujú k času inak ako masy. Ja čas kupujem, zatiaľ čo iní ho predávajú. Bohatí vedia, že čas je vzácnejší ako peniaze, preto zamestnávajú ľudí na veci, v ktorých nie sú takí dobrí alebo produktívni. Príkladom toho môžu byť domáce práce. Nemám čas umývať moje auto alebo kosiť môj trávnik, radšej niekomu zaplatím, aby to urobil za mňa, takže môžem robiť niečo viac hodnotné. Nikdy neverte tomu, že tí, ktorí sú „za vodou“ tvrdo nepracujú. Finančne úspešní ľudia sú poháňaní ich honbou na úspech a prácu do tej miery, že majú pocit, že vyhrávajú, nie iba pracujú.

Záverečná vec, ktorú chcem s vami zdieľať je toto: Bohatí ľudia chcú, aby ste boli bohatí. Je pre nich záhadou, prečo sa toľko ľudí bohatými nestane. Vedia, že nie sú nijako zvláštni a že bohatstvo je dostupné pre každého, kto sa naň chce zamerať a udržať si ho.

Bohatí ľudia chcú, aby boli iní bohatí z dvoch dôvodov:

1) Môžete tak investovať do ich produktov a služieb

2) Chcú sa stretávať s ostatnými bohatými ľuďmi

Zdroj: https://www.linkedin.com/pulse/6-things-multi-millionaires-know-you-dont-grant-cardone

Obrázok: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208191968457616&set=pb.1253954897.-2207520000.1469869993.&type=3&theater

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov