Grant Cardone a jeho 12 dôvodov, prečo sa stať podnikateľom

grant cardone

Grant Cardone je motivačný spíker, podnikateľ, investor a autor bestsellerov. Po viac ako 25 rokov študoval úspešných podnikateľov a zistil, že to, čo prispelo k ich masívnemu úspechu, nebolo to, čo spoločnosť obvykle považovala za cenné vlastnosti.

Tu je 12 vecí, ktoré môže spoločnosť považovať za bremeno, ale ktoré môžu byť v skutočnosti ukazateľom toho, že patríte medzi podnikateľov.

1. Ľahko sa začnete nudiť

Pokiaľ sa začnete ľahko nudiť, ostatní na vás začnú pozerať, ako na problém. Nie je nič zlé na tom, keď sa nudíte pri činnostiach, ktoré nedosahujú váš potenciál a neznamenajú pre vás výzvu. Tento nedostatok výziev je dôvodom, prečo nemáte radi väčšinu kurzov, do ktorých ste sa kedy zúčastnili. Pozrite sa na Billa Gatesa, ktorý odišiel z univerzity a stal sa najbohatším mužom sveta.

2. Ste označovaný za rebela

Výnimočnosť leží za hranicami a mantinelmi nastavenými autoritami. Ste označený za rebelov, narušiteľa pravidiel a pokiaľ môžete, vzoprite sa dôležitosti.

3. Nemáte radi status-quo

To, že budete vykonávať veci postarom, nedáva zmysel, pokiaľ neexistuje dôvod. Neradi nečinne sedíte, odmietate sa nechať ovládať pokynmi a neradi idete s davom.

4. Boli ste ako dieťa šikanovaný

Keď ste boli dieťa, niekto si na vás zasadol, kritizoval vás a možno aj šikanoval. Toto sa vám stalo motorom, ktorý vám pomohol vyniknúť, aby ste ukázali svetu, čo vo vás je.

5. Odolávate autoritám

Nech už je to je to váš partner, učiteľ, nadriadený alebo ktokoľvek iný v postavení autority, vašou celoživotnou povesťou je, že im odolávate. Neriadite sa dohodnutými normami skupiny alebo komunity, s ktorou spolupracujete alebo v ktorej žijete.

6. Boli ste prepustený z práce

Čo sa týka práce s ostatnými, ste príliš kreatívny vo svoj vlastný prospech. Možno máte za sebou nejakú skúsenosť, že ste stratili prácu. Byť rádovým zamestnancom veľkej firmy je pre vás veľmi ťažké, pretože chcete vytvoriť niečo nové, čo môže ostatných inšpirovať a pomôcť im.

7. Ste posadnutý

Pokiaľ na niečom začnete pracovať, máte problém to prerušiť. Nenechajte sa druhými obviňovať, že je to choroba alebo deficit. Všetci skvelí podnikatelia sa úplne ponorili do svojej vízie – stali sa posadnutými. Howard Schultz si nechal Starbucks, aj keď sa jeho rodina pokúšala ho presvedčiť, aby sa „malej kaviarne vzdal“. Stevovi Jobsovi hovorili, že iPhone je zlý nápad a chceli, aby z projektu odstúpil.

8. Neviete relaxovať

Spánok nie je alternatívou, pretože neviete myšlienky vypnúť. Vaše myšlienky sa môžu prejaviť aj v spánku – vaša myseľ si nedokáže odpočinúť. Na druhý deň ráno ste stále pohltený myšlienkou, čo vás odrádza od práce, ktorú by ste mali vykonávať.

9. Nezapadáte do noriem

Stále nie ste príliš spokojný vo svojej vlastnej koži – pokiaľ si nezvyknete na myšlienku, že sa od ostatných líšite. Môže sa ukázať, že je to problém alebo presnejšie povedané, motivácia, ktorú potrebujete, aby ste poslúchli volanie podnikateľa v sebe.

10. Nedarí sa vám pri bežnej konverzácii

Nemáte radi bezpredmetné konverzácie, z ktorých nič nevzíde. Sociálny vzor vzťahov sa vám zdá byť plytvaním času a spôsobuje nepríjemný pocit.

11. Bojíte sa podnikať samostatne

Váš vnútorný podnikateľ sa desí, že do toho pôjdete na vlastnú päsť, ale tiež sa bojí, že tak neurobíte. Tento strach je v našej spoločnosti bežný, pretože sme nútení si myslieť, že byť podnikateľom je rizikovejšie, ako nájsť si každodennú prácu. Realita je taká, že nestabilita sa nachádza v oboch príkladoch.

12. Ste pripravený všetko zlepšiť

Neustále sa sami seba pýtate: „Ako by som to mohol/a urobiť ešte lepšie?“Hľadáte spôsoby, máte vlastné názory a neustále na sebe pracujete.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov