Grant Cardone: Jim Rohn sa mýlil – Nie ste priemerom 5 ľudí, s ktorými trávite najviac času. – TU JE DÔVOD

Pred mnohými rokmi Jim Rohn povedal, že ste priemerom 5 ľudí, s ktorými trávite najviac času. Pravdou je, že to nie je pravda. 5 ľudí, s ktorými trávim najviac času sú moje dve malé dievčatá, moja manželka a moji zamestnanci.

Podľa Jima Rohna by tak moja finančná situácia išla vzad, ale nie je tomu tak. Ak vykonávate správne množstvo akcií, nie je to o ľuďoch okolo vás. Presnejšou citáciou by bolo toto:

“Ste priemerom 5 aktivít, ktoré každý deň vykonáte.“

Pijete kolu, jete hamburgery, sledujete televíziu, prechádzate si v práci váš Facebook a odkladáte projekty, ktoré je potrebné urobiť, alebo deň čo deň dôsledne vykonávate pozitívne a zdraviu prospešné aktivity?

Väčšina ľudí vykonáva priemerné množstvo aktivít. To je dôvod, prečo vidíte každého pôsobiť na priemernej úrovni. Priemerné manželstvo, priemerný príjem, priemerné výnosy z investícií, priemerný prístup, priemerný biznis.. Priemer je nanič. A to všetko kvôli aktivitám, ktoré ľudia denne vykonajú.

Takzvaní „normálni“ ľudia vstanú každý deň; idú do práce; robia to, čo sa od nich očakáva; odídu z práce o 5 poobede; vrátia sa domov; sadnú si na gauč a začnú pozerať televíziu. Spoločnosť nám chce nahovoriť, že toto je to, čo znamená viesť vyrovnaný život. „Nestresuj sa toľko. Nepracuj tak tvrdo. Tvoja kariéra nie je predsa všetko.“

Akých 5 aktivít dnes vykonáte preto, aby ste si zaistili vašu budúcnosť a slobodu? Pamätajte, že ste priemerom 5 akcií, ktoré dnes vykonáte. Dotiahnete veci do konca alebo budete len snívať? Už nikdy nevrátite späť tento deň. Toto je jediných 24 hodín, ktoré máte. Ďalšou zlou správou je, že keď toto čítate, už ste aspoň v polovici tohto dňa.

Keď začnete pôsobiť na masívnych úrovniach akcií, vaše myslenie sa zmení, ako aj vaše výsledky. Rutinný deň sa stane vecou minulosti. Zaviažte sa k masívnym akciám, pokiaľ sa jedného dňa nebudú zdať ako neobvyklé aktivity, ale vaše návyky. Ľudia mi hovoria: „Ty nikdy neprestávaš, však?“ To je to, čo chcete počuť.

Zdroj: linkedin.com, Obrázok: wpbmagazine.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov