Jack Canfield: Hľadáte svoje poslanie? Tu je metóda, ktorá vám nezaberie ani 10 minút

Ak chcete byť šťastný, spokojný a zažiť vnútorný mier a naplnenie, je dôležité nájsť svoje životné poslanie. Bez skutočného pochopenia svojho poslania môžete dosiahnuť svoj ciele, ale nemusia vám priniesť skutočné naplnenie.

Jack Canfield je rečníkom a medzinárodne uznávaným lídrom v oblasti osobného rozvoja a špičkových výkonnostných stratégií. Už viac ako 40 rokov uučí podnikateľov, pedagógov, podnikových lídrov a ľudí zo všetkých oblastí života, ako vytvoriť život, po ktorom túžia. Je autorom a spoluautorom viac ako 150 kníh (z toho 66 sú bestsellermi) s viac ako 100 miliónmi tlačených kópií preložených v 47 jazykoch sveta.

Po tom, čo som pracoval s viac ako milión ľuďmi po celom svete, som prišiel k presvedčeniu, že každý z nás má v živote jedinečné poslanie. Identifikovanie, chápanie a váženie si tohto poslania sú tie jedny z tých najdôležitejších aktivít, ktoré vykonávajú úspešní ľudia. Vytýčia si čas na uvedomenie si toho, prečo tu sú, a potom sa o to usilujú s vášňou a entuziazmom.

Pre niektorých ľudí je identifikovanie svojho poslania jednoduchšie, ako pre iných. Rád by som s vami zdieľal jednoduchý proces, ktorý vám pomôže s identifikáciou vášho životného poslania a nezaberie vám to viac, ako 10 minút. Zahrňuje zodpovedanie 3 otázok a je dôležité, aby ste si ich napísali.

Tu sú:

1. Aké sú 2 vlastnosti, ktoré v živote najradšej vyjadrujem?

Pre mňa to sú láska a radosť, pre moju manželku to sú autenticita a spontánnosť, pre jedného z mojich klientov to je disciplína a poriadok, pre ďalšieho zase zábava a hra.

2. Ktorými 2 spôsobmi najradšej vyjadrujem tieto vlastnosti?

Pre mňa je to inšpirovanie druhých príbehmi a posilňovanie ľudí učením praktických rád na vytvorenie väčšieho úspechu v ich živote a to prostredníctvom mojich tréningov, seminárov, kníh, koučingov, videí a blogov.

3. Ako by podľa mňa vyzeral svet, keby bol práve teraz perfektný?

Čo by ľudia robili? Ako by sa správali? Čo by sa dialo? Pre mňa by to znamenalo, že by každý žil svoju víziu najviac naplneného života.

Verím, že každý človek je ako bunka v ľudskom tele. Je potrebný každý druh bunky a je potrebné, aby každá z nich robila to, k čomu je určená, aby telo fungovalo správne. Rovnako verím v to, že je potrebné, aby každý človek robil to, k čomu je predurčený, aby správne fungovalo ľudstvo.

Akonáhle si zodpoviete tieto 3 otázky, môžete ich spojiť do jedného vyhlásenia. Ak spojím dohromady tie moje, mojim životným poslaním je inšpirovať a posilňovať ľudí k žitiu ich najvyššej vízie v kontexte lásky, radosti a harmónie.

Ak ste si to svoje už vytvorili, chcem, aby ste si položili túto otázku:

1. Na stupnici od 1 do 10 – ako aktívne teraz napĺňam svoje poslanie?

Ak je vaša odpoveď iná, ako 10, chcem, aby ste sa spýtali: „Čo musím urobiť, aby bola moja odpoveď 10?“ Vaše odpovede na túto otázku sú kroky, ktoré musíte podniknúť, aby ste žili svojím poslaním každý deň.

Zdroj: https://www.entrepreneur.com/video/304456, Obrázok: https://www.youtube.com/watch?v=z8XECSIoEgE

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov