Milionár Brad Lea: Toto sú 3 kľúčové veci, ktoré mi umožnili vybudovať 50 miliónovú firmu

Brad Lea patrí k tým ľuďom, ktorí začali z ničoho. V 15 rokoch odišiel zo školy a musel začať pracovať, aby sa uživil a vystriedal mnoho zamestnaní, pokiaľ založil svoju firmu.

Brad Lea je generálny riaditeľ spoločnosti LightSpeedVT – interaktívnej tréningovej platformy, ktorú využívajú tie najväčšie americké firmy, ako napríklad General Motors, Market America či Mary Kay. Pracoval a pracuje s ľuďmi ako Tony Robbins, Zig Ziglar, Tom Hopkins, John Maxwell či Grant Cardone. Dnes má jeho firma tržby viac ako 50 miliónov ročne, no aj keď ju založil pred 16 rokmi, peniaze mu začala zarábať až po 10 rokoch.

Keď som začínal, dal som výpoveď v práci, kde som zarábal 300 000$ ročne, aby som založil firmu LightSpeedVT. Každý, koho som poznal mi vravel, aby som to nerobil. Ak by som ich vtedy počúvol, stále by som sedel niekde v práci, makal 90 hodín týždenne, pravdepodobne si neužíval život a nemal by som ani firmu.

Tu sú 3 kľúčové veci, vďaka ktorým som dosiahol úspech a vďaka ktorým ho dosiahnete aj vy:

1. Riskujte

Musíte byť ochotní riskovať. Väčšina ľudí sa bojí riskovať, pretože sa bojí straty. Risk však je zatvárať dvere pre niečím, čo milujete alebo čo je isté. Keď som vtedy skončil v práci, kde som zarábal 300 000$, bol som ochotný riskovať. Ak chcete mať niečo lepšie, musíte byť ochotný nechať ísť niečo, čo máte. Musíte mať vieru v seba samého.

2. Vyriešte problém

Vyriešte problémy druhých ľudí. Veľa ľudí zakladá biznisy, ktoré neriešia žiadny problém a čudujú sa, prečo sa nikam nedostávajú, keď pracujú od rána do večera. To preto, lebo neriešia žiadne problémy druhých ľudí. Musíte vyriešiť problém iných ľudí a hlavne, musíte vyriešiť svoj vlastný problém.

Takto som náhodne založil svoju firmu. Mal som problém s tým, čo som robil, a preto som vyvinul pre seba systém, ktorý mi prácu uľahčil. Tým som náhodne vyriešil problém obchodníkov, predavačov, trénerov a celému radu ďalších ľudí. Všetkým som vyriešil mnoho problémov a vtedy to celé začalo.

3. Nebojte sa robiť úpravy

Treťou vecou bolo, že som sa nebál robiť úpravy. Niektorí ľudia si myslia: „Toto je moja vášeň, toto musím urobiť a nesmiem s tým prestať.“ Nikdy neprestať je však príšerná rada. Ja som prestal robiť veľa vecí a keby som tak neurobil, pracoval by som dodnes ako blázon a nezarábal žiadne peniaze.

Musíte pochopiť, že robiť pozdĺž vašej cesty úpravy je kľúčové. Keď som začínal, predával som na CD-čkách tréningové programy, no keďže boli krehké a často sa lámali, povedal som si, že to musím robiť online. Akonáhle boli online, zistil som, že mám silnú konkurenciu v oblasti, kde som pôsobil a tak som urobil ďalšiu úpravu. Odišiel som z tréningovej oblasti a začal som sa sústrediť na platformu, ktorá riešila problémy všetkých týchto ľudí. Poskytovala totiž miesto pre ich online tréningy a video kurzy.

Takto som prešiel z konkurovania k spolupráci. Povedal som si, že nebudem konkurovať týmto veľkým menám, ale využijem ich k tomu, aby som im pomohol. Musíte robiť pozdĺž vašej cesty úpravy.

Zdroj: http://grantcardonetv.com/events/therealbradlea/, Obrázok: https://www.youtube.com/watch?v=ZllJsGyMzw4

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov