Najlepšou motiváciou každého chlapa je jeho partnerka

Možno máte smelé plány, ako konečne zmeníte seba i svoj neuspokojivý život. Stále sa odhodlávate, aby ste sa niekam posunuli, no napokon vždy zlyháte. V čom je chyba, čo robíte nesprávne?

Často naše odhodlanie stroskotá na nedostatočnej motivácii. Je to práve motivovanosť byť lepším a úspešnejším človekom, čo nás poháňa vpred, preto si je treba uvedomiť, či je tá vaša sila a chuť zmeniť sa skutočná a z čoho vyplynula.

Je príjemné chcieť niečo dokázať sám sebe, no ešte účinnejšie funguje, ak sa snažíme zlepšiť a popracovať na sebe kvôli niekomu inému. Túžba vyniknúť v očiach milovaného človeka je často tou najpevnejšou motiváciou, ktorú nezlomí ani naša slabá vôľa, ani iné prekážky, ktoré nám život stavia do cesty. Obzvlášť muži majú silnú potrebu byť pre ženu, ktorú milujú, tým najlepším, najšikovnejším, najdokonalejším chlapom, akého kedy stretla.

Žena – životný motor každého chlapa

Každý muž, ktorý má po boku ženu svojich snov, istotne dosvedčí, že niet silnejšej túžby ako uspokojiť jej požiadavky aj predstavy o ňom samotnom. Nejde však len o to, aby ste urobili správny prvý dojem v počiatkoch vzťahu, kedy síce ženu okúzlite luxusným športiakom aj gentlemanským správaním, no ak jej už nič iné ponúknuť nedokážete, vzťah asi odumrie hneď po prvotnom poblúznení.

Ak totiž muž hľadí na ženy ako potenciálne matky svojich detí a v každom tlie, v niekom silnejšie, v iných len slabý plamienok, túžba vedieť sa o ňu aj prípadnú rodinu, ktorú by s ňou v budúcnosti mal, postarať, tak žena, možno nevedomky, hľadá zasa chlapa schopného ju ochrániť, takého, o ktorého sa môže oprieť a bude jej útechou.

Všetky tieto pocity sú v nás od nepamäti, nech už hráme feministické aj iné hry, hoci sa dnes mnoho žien dokáže rovnať mužom nielen, čo sa zárobkov týka. Tieto prapocity sú jednoducho ľudskou podstatou, ktorá obe pohlavia od seba odlišuje a zároveň ich k sebe priťahuje.

Niet preto pre muža väčšieho šťastia, než keď má po svojom boku milovanú a zároveň milujúcu ženu, ktorá ho poháňa vpred už len tým, že je s ním.

Byť spolu pre peniaze nemá cenu

Pre chlapa sú dosiahnuté pracovné úspechy, zarobené peniaze a možnosť zabezpečiť nielen seba, ale aj svoju manželku a rodinu veľmi podstatnými faktormi vypovedajúcimi o jeho šikovnosti. Ak je však jeho hnacím motorom iba samoľúbe potľakanie po ramene, spokojnosť mu príliš dlho nevydrží. O mnoho viac každého muža poteší, ak sa z jeho úspechov spolu s ním teší niekto ďalší – žena, pre ktorú sa tak snaží. Keď jej navyše dokáže poskytnúť aj viac, ako je nevyhnutné, obohacuje to život obidvoch.

V súčasnosti je však trend vzťahov založených výlučne na peniazoch. Ty máš a ja ich chcem, preto som s tebou. A spolu síce šťastní nie sme, no nejako to už vydržíme… Toto nie je správna cesta, ktorá niekoho skutočne obohatí a posunie ho vpred. Od ženy podobného zmýšľania, ktorá svoje materiálne blaho, ktoré jej zabezpečí výlučne chlap, čím majetnejší, tým lepšie, nečakajte žiadne zázraky. Nie je s vami, pretože obdivuje vás, ale iba vaše peniaze. A tie ešte nikoho neurobili šťastnejším ani lepším človekom.

Pud nás ženie vpred

Zabudnime teraz na prípady, kedy jediným pudom je mať čo najviac peňazí a všetko tomu podriadiť. Venujme sa radšej prirodzenej potrebe byť pre svojho partnera tým najlepším, akým len dokážeme byť. Túžba nesklamať a dokázať, že spoločné bývanie vo vlastnom nie je len utópia, sú tým najsilnejším motivátorom v ceste za úspechom a naším lepším ja. Samozrejme, že každá práca, ktorú robíme dobre a sme za ňu aj patrične ohodnotení, pričom vieme, že si naše snaženie niekto cení, človeka obohacuje, nielen materiálne a prináša mu pocity zadosťučinenia a spokojnosti.

Niet však nad to, keď sa snažíte nielen sám pre seba, ale aj pre svoju rodinu, pre svojich blízkych, ktorým chcete dať to najlepšie, pretože si to jednoducho zaslúžia. Vy všetci si to zaslúžite. Motivácia uživiť a zabezpečiť svoju rodinu je tou najväčšou a najpevnejšou motiváciou, ktorá prekoná všetky potreby sami sebe niečo dokazovať.

Nejde o to, aby ste mali pocit, že vás niekto využíva. Dospieť do štádia, že jeden drie, zatiaľ čo ostatní sa nesnažia, veľmi motivujúco nepôsobí. Avšak málokto chce žiť a užívať si všetky radosti len sám so sebou. Cestovať, vyžiť sa spoločensky či kultúrne alebo si budovať svoj domov, to sú veci, ktoré chceme robiť s blízkym človekom. A pre chlapa nie je nič lepšie, ak je tou osobou žena, ktorá je mu oporou, milenkou i priateľkou zároveň, taká, ktorá je jeho najväčšou motiváciou byť úspešným človekom. A on je pre ňu tým istým.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov