Odhodlajte sa prestať produkovať výhovorky, tvrdí multimilionár Grant Cardone

Výhovorky sú všade. Viem, rovnako ako ktokoľvek iný, že úspech je tvrdá práca. Keby to bolo jednoduché, všetci by to dokázali. Chce to tvrdú prácu, odhodlanie a záväzok. Opýtajte sa 10 milionárov alebo miliardárov povedia vám to isté. Nevytvoríte úspech prácou na polovičný úväzok, pretože neexistuje žiadna skratka. Skutočný úspech nad rámec základných potrieb vždy vyžaduje masívne odhodlanie a nasadenie.

Vyhovárači sa neodhodlávajú. Rozmýšľajú nad dôvodmi, prečo to urobili alebo neurobili. Typicky tieto výhovorky spadajú do jednej z niekoľkých kategórií. Uvedomte sa ešte predtým, ako poviete jednu z nich:

1. „Som príliš starý“ alebo „Som príliš mladý“

Nikto sa ma nikdy neopýtal, koľko som mal rokov, keď som si zobral svoju prvú pôžičku, keď som napísal svoju prvú knihu, alebo keď som robil môj prvý seminár.

Prečo riešite vek? Záleží na tom, či máte 25 alebo 55?

Premýšľate o obmedzeniach. Nikoho váš vek nezaujíma! Keď hovoríte, že ste príliš starí alebo mladí, dávate ľuďom dôvody, prečo nemôžete niečo urobiť. Alexander Veľký začal dobývať svet ako teenager a plukovník Sanders nezačal predávať svoje kurčatá do jeho šesťdesiatich rokov.

2. „Peniaze ma neurobia šťastným“

Toto je výhovorka ľudí, ktorí sa vzdali budovania ich skutočného bohatstva. Ako by mohli vedieť, či peniaze môžu niekoho urobiť šťastným? Žiadne nemajú!

Čo v skutočnosti hovoria je: „Som na mizine a snažím sa tomu dať zmysel.“ Všetko, čo majú, sú centy, pretože nedávajú zmysel peniazom.

Sú ako dieťa, ktoré nemôže dostať hračku, a preto povie: „Aj tak som ju nechcel.“ Ak nemôžete dostať to, čo chcete, začnete sa vyhovárať, že ste to aj tak nikdy nechceli. Dospejte. Peniaze vám dajú možnosti a vyriešia problémy. Oh, a určite vás neurobia nešťastnými.

3. „Budem šťastný/á, keď …“

Buďte šťastnými TERAZ a prestaňte mať pocit, že tomu stále niečo chýba. Budem štastná, KEĎ sa vydám; rozvediem; dostanem prácu; dostanem inú prácu; bude víkend, budem bohatý/á,..

Pozrite sa, ak nie ste šťastnými teraz, je to kvôli vám, nie kvôli iným okolnostiam. Táto výhovorka je používaná osobou, ktorá neberie zodpovednosť za svoje šťastie. Čaká na niečo, čo jej prinesie šťastie, namiesto toho, aby niečo robila pre vytvorenie šťastia.

Musíte sa pre šťastie rozhodnúť.

Zlé veci sa stávajú, sklamanie príde a odmietanie je všade na planéte Zem. „Budem šťastný/á, keď..“ hovoria ľudia, ktorí si neuvedomujú, že oni sú problémom – a aj riešením.

„Naučte sa najpv odhodlať a ostatok vyriešiť neskôr.“ Grant Cardone

Výhovorky nezmenia vašu situáciu. Otroci a obete vytvárajú výhovorky – a budú navždy odkázaní na zvyšky. Neexistuje žiadna výhovorka, ktorá vás môže urobiť úspešnými. Účasť na sebaľútosti a vyhováraní sa je známka toho, že má niekto extrémne minimálnu mieru zodpovednosti.

Zdroj: linkedin.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov