Úspech býva v hlave

Posledné roky sa intenzívne venujem osobnostnému rozvoju. Postupne ako som absolvoval rôzne semináre a kurzy, som prechádzal celkovou transformáciou. Poviem vám, bola to skvelá investícia, pretože osobnostný rozvoj a koučovanie je dnes spolu s marketingom základom môjho podnikania.

Denne dostávam desiatky mailov s otázkami typu, čo znamená skratka NLP, čo je NLP a ako z toho môžete ťažiť? Pýtate sa ma mnohí, o čom budú kurzy, ktoré organizujem.

V dnešnom článku o tom napíšem a predstavím vám človeka, s ktorým tieto kurzy organizujem.
Poďme si teda ozrejmiť a povedať, čo je NLP, čiže Neuro-lingvistické programovanie.

NLP pomáha dosahovať vynikajúce výsledky v akejkoľvek oblasti a prispieva tak k úspešnému, zdravému a harmonickému profesionálnemu i súkromnému životu každého z nás.

Názov Neuro-lingvistické programovanie tvoria tri oblasti:
Neuro – všetci ľudia majú nervovú sústavu a komunikujú so svetom prostredníctvom zmyslov.
Lingvistické – pre svoj vnútorný monológ a komunikáciu s ľuďmi používajú jazyk.
Programovanie – pre dosahovanie cieľov tvoria postupy, na základe ktorých dosahujú požadované výsledky. Opakujúce sa vzorce nášho vnímania, myslenia a cítenia na vedomej aj nevedomej úrovni.

NLP je psychoterapeutická metóda pracujúca s „jazykom“ mozgu. Z neurologického hľadiska vykazuje náš mozog plasticitu. Z toho vyplýva, že náš mozog a naša nervová sústava sú programovateľné. Naučiť sa nové návykové vzorce, zručnosti, správne spôsoby myslenia a konania smerujúce k nášmu cieľu je dnes naozaj možné a aj ľahko dosiahnuteľné.

Vďaka technikám NLP sa stávame programátormi svojho mozgu. Nastavujeme nové neurónové spoje (synapsie) a tieto nové programy nám potom prinášajú zmenu nežiaducich myšlienkových vzorcov, stavov, pocitov na nami požadované.
NLP je o tom, ako efektívne pracovať so slovami a našimi zmyslami k zvýšeniu kvality života.
Pomocou NLP je možné dosahovať veľmi rýchle pozitívne zmeny.

V roku 2009 ma môj obchodný partner zoznámil s Neuro-linvistickým programovaním. Predstavil mi kouča, ktorý pomáhal ľuďom technikami NLP. V tej dobe som prechádzal veľkou životnou výzvou a ani sám som dovtedy netušil, čo je NLP.
V priebehu niekoľkých minút, keď som mu povedal, čo vlastne riešim a kde sú moje výzvy, mi pomohol prerámcovať moju situáciu. Bolo to rýchle, pozitívne a môj pohľad som na vec zmenil akoby lusknutím prsta. Neveril som, ako rýchlo sa vo mne dejú zmeny k pozitívnemu. Fascinovalo ma to natoľko, že som sa začal viac a viac zaujímať o NLP, pretože táto zmena bola trvalá. Prečítal som niekoľko kníh o NLP, napríklad od Richarda Bandlera, Sue Knight , Harryho Aldera a iných.

Po čase, ako ku mne prichádzali rôzne knihy z osobnostného rozvoja, som zisťoval, že všetci velikáni v osobnostnom rozvoji vo svojich či už knihách, alebo prednáškach, seminároch a tréningoch ťažia zo sily NLP. Všetci z nich sú NLP trénermi alebo NLP mastrami. To ma ešte viac lákalo a štúdium NLP je pre mňa dnes už samozrejmosť.
Anthony Robbins, môj životný vzor a slávny učiteľ, mimochodom mentálny tréner najúspešnejších ľudí planéty aj slávnych tenistiek sestier Williamsových, je taktiež NLP TRÉNEROM. A ak náhodou netušíte, kto Tony Robbins je, a chceli by ste si s ním dať obed, aby vám pomohol v živote prelomiť nejakú bariéru, pripravte si milión dolárov a budete musieť čakať 2 roky, kým na vás príde rad. Jeho semináre sa vypredávajú rýchlosťou blesku.

Späť k NLP…

NLP je známe tým, že pomáha prekonať problémy, ako sú stres, strach, fóbie, závislosti, negatívne zvyky a iné.

Väčšina ľudí je presvedčená o tom, že nie sú schopní kontrolovať, ako sa cítia.

Keď spoznáte, ako funguje Vaša myseľ, budete schopní kontrolovať svoje pocity.

Mnoho z nás je brzdených negatívnymi udalosťami z minulosti!

NLP ponúka veľmi účinné spôsoby, ako sa oslobodiť od minulosti.
Pokiaľ vo svojej práci pomáhate druhým, NLP vylepší vaše schopnosti.
Keď sa naučíte NLP, budete schopní pomôcť nielen sebe, ale aj ostatným prekonať stres, zvýšiť motiváciu, zvládnuť akýkoľvek strach, ktorý vás drží späť.

Budete mať viac jasno v tom, čo od života chcete, a stanete sa šťastnejším a sebavedomým človekom.

Pýtate sa, či vám môže NLP pomôcť vo vašom podnikání, vašej práci, v predaji?

Dôvod, prečo obchodníci, podnikatelia a predajcovia používajú NLP, je jednoduchý.
Schopnosť podať najlepší výkon, používať svoj plný potenciál a byť úspešným komunikátorom. Záleží na vašej schopnosti používať silu svojej mysle.

 

Tvorcovia NLP študovali najúspešnejších ľudí na svete, aby objavili, ako títo ľudia myslia. Myslenie úspešných ľudí môže byť vami kopírované a modelované.

Pokiaľ by ste prevzali myšlienkové vzorce, myšlienkové stratégie a niektoré presvedčenia, napr. Richarda Bransona, boli by ste bez pochýb účinnejší vo svojej práci. NLP odkrýva tajomstvo úspechu.

A preto, že naša vízia je posúvať ľudí dopredu, aby dosahovali svoje ciele a využívali naplno svoj potenciál, spolu s mojim učiteľom NLP z Veľkej Británie sme pre Vás zorganizovali kurzy NLP a to aj v Bratislave aj v Prahe.
Pripravovali sme ich niekoľko mesiacov tak, aby ste si odniesli čo najviac vedomostí a hlavne tieto kurzy sú vysoko interaktívne.

Po skončení si odnesiete nie len školiace materiály a krásne spomienky, ale verím, že aj priateľstvá s rovnako naladenými ľuďmi.