5 spôsobov, ako zbohatnúť od Daniela Allyho

Existuje mnoho definícií, čo znamená „byť bohatý“. Byť bohatý je viac stav mysle, ako nejaká peňažná čiastka.

„Keď je myseľ pripravená, peniaze prídu.“ Daniel Ally

Aby ste dosiahli finančnú slobodu, musíte sa pre to odhodlať.

Tu je 5 spôsobov, ako zbohatnete:

1. Osvojte si produktívnu mentalitu

Je nutné vykonať zásadnú zmenu zo spotrebiteľa na výrobcu.

Tu sú niektoré príklady: spotrebitelia jedia pizzu, výrobcovia robia pizzu; spotrebitelia sledujú filmy, výrobcovia točia filmy; spotrebitelia hľadajú prácu, výrobcovia poskytujú pracovné príležitosti.

Každý milionár je výrobcom. Iba výrobcovia zbohatnú.

Najvyšším cieľom výrobcu nie je jesť, ale kŕmiť. Je zrejmé, že výrobcovia musia byť tiež spotrebiteľmi, ale to nie je ich hlavný cieľ. Namiesto hľadania ich ďalšieho jedla, hľadajú jedlo, ktoré môžu poskytnúť niekomu inému.

Či už títo ľudia poskytujú srdcové operácie, najpredávanejšie knihy alebo výstavbu mrakodrapov, naučili sa, ako vytvárať produkty a služby, ktoré pomáhajú ľuďom okolo nich. Ak budete študovať milionárov pozorne, zistíte, že takmer každý z nich poskytuje hodnotný produkt alebo službu pre milióny ľudí.

Keď si osvojíte mentalitu výrobcu, zbohatnete tiež.

2. Poznajte svoju dennú sadzbu

Koľko peňazí zarobíte za deň? Už ste si to niekedy vypočítali? 100€, 500€, 1000€?

Každý rok má približne 250 pracovných dní. Viete, ako dlho vám to bude trvať stať sa milionárom?

Ak zarobíte 4000€ za deň, každý rok zarobíte milión. Ak zarobíte 100€ za deň, pokúste sa túto čiastku zdvojnásobiť. Len si to predstavte.

Keď som založil svoju prvú firmu, zarobil som denne asi 200$. Keďže som nechcel zostať na tomto čísle, hľadal som spôsoby, ako sa zlepšiť a ponúknuť tak väčšiu hodnotu pre mojich klientov. Fungovalo to a moje príjmy sa rapídne zvýšili.

Čo robíte pre zlepšenie vašej dennej sadzby? Ak uskutočňujete 10 hovorov denne, zdvojnásobte ich na 20. Ak opatrujete jedno dieťaťa, nájdite spôsob, ako znásobiť svoje výsledky a skúste naraz opatrovať 5 detí.

„Úspech je dostať to, čo chcete. Šťastie je chcieť to, čo dostanete.“   Dale Carnegie

3. Obetujte všetko

Väčšina ľudí sa bojí priniesť obete, pretože si myslia, že tým niečo stratia. Slobodná matka nekúpi knihu za 20€, ktorá jej zarobí 20 000€. Je to rovnaká matka, ktorá sa bojí nákladov, ale napriek tomu kúpi videohru pre svojho syna, aby ho urobila šťastným.

„Predtým, ako sa stanete bohatými, musíte sa stať chudobnými.“ Daniel Ally

Musíte byť ochotný zaplatiť cenu a obetovať všetko. Musíte byť schopný zvládnuť to najhoršie, ak chcete to najlepšie. Budete musieť mnohokrát odložiť uspokojenie a zamerať sa na vyšší cieľ,  ktorý za to stojí.

Aby ste pristupovali k riziku viac uvážlivo, spýtajte sa sami seba 2 otázky:

„Čo je to najhoršie, čo sa môže stať, keď na seba vezmem toto riziko?“

Potom sa spýtajte:

„Čo je tá najlepšia vec, ktorá sa môže stať?“

Obvykle zistíte, že jediný dôvod, prečo to riziko na seba nezobrať je, že sú do toho zapojené peniaze. Avšak, mali by ste byť ochotní obetovať všetko, aby ste  sa stali nesmierne bohatí, aj keď je to vaše posledné euro.

4. Vykonávajte iba aktivity bohatých

Mnohokrát sa ľudia presťahujú na chudobné miesta, kde sa obklopia taktiež chudobnými ľuďmi. Ak sa chcete vyhnúť chudobným ľuďom, opustite tieto miesta.

Chudobné oblasti a chudobní ľudia z vás bohatého človeka nespravia.

Keď som bol tínedžer, hrával som basketbal s negatívnymi ľuďmi na negatívnych miestach. Neustále som bol svedkom fajčenia, nadávok a ďalšieho neúctivého správania každý okamih hry. Aj keď som sa na tom nepodieľal, bol som stále produktom môjho životného prostredia, ktoré hlboko ovplyvnilo môj celkový výkon v živote.

Mnoho ľudí znáša nepriaznivé podmienky, ako je táto. Neuvedomujú si, ako veľmi na nich veci, ako klebety a násilie vplývajú. Navyše, ak neprosperujete, ste súčasťou chudoby. Zistite, ako sa môžete zapojiť do bohatých aktivít.

Ja osobne, som namiesto hrania basketbalu začal navštevovať luxusné domy a predajne áut. To zmenilo môj život.

5. Použite svoje dary

Každý má prirodzene dar. Niektorí ľudia majú mnoho darov, zatiaľ čo iní majú len jeden.

Avšak, je potrebné si uvedomiť svoje dary a používať ich. Obklopte sa ľuďmi, ktorí ich podporia.

Nachádzanie vášho talentu, daru alebo schopnosti, nemusí byť vždy zrejmé, vzhľadom k tomu, že školy, pracoviská a náboženské inštitúcie zriedka povzbudzujú ľudí, aby používali svoje dary.

Tieto tlaky nútia ľudí „zapadnúť“, skôr ako „vyčnievať z radu“. Avšak, na konci svojho života, budete zodpovední za to, ako ste vaše dary použili.

Ja som osobne vždy chcel rozprávať svoj príbeh. Nevedel som však, ako na to. Nakoniec som začal písať články a prednášky zadarmo. Z tohto dôvodu som bol schopný osloviť milióny ľudí, a to napriek tomu, že sa mi v škole na hodinách angličtiny nikdy nedarilo.

Čím viac budete používať dary, tým šťastnejší a bohatší budete. Vaše dary pre vás vytvorili priestor – využite ich.

Peniaze sa pre vás neustále tlačia. Uistite sa, že ich získate. Prestaňte len prežívať a začnite prosperovať. Buďte pripravený prijať lepšie domy, autá, oblečenie, jedlo a kamarátov. Keď sa odhodláte k bohatstvu, získate veľa energie!

Zdroj: linkedin.com, Obrázok: facebook.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov