Čím všetkým boli pred tým, než sa stali bohatými a slávnymi?

Myslíte si, že byť čašníkom, predavačkou, učiteľkou či človekom vykonávajúcim iné bežné povolanie vás v živote neposunie k vašim vytúženým a vysneným povolaniam? Že ste odsúdení na život, v ktorom budete dokola vykonávať tú istú prácu, až kým nepríde dôchodkový vek?

Ak si myslíte, že cesta ku sláve a bohatstvu je ľahká a že stačí len dobre vyzerať, mýlite sa. Hoci určite existujú aj takéto príbehy. Ale to je námet na celkom iný článok. Verte či nie, aj úspešní herci, speváci, vedci, spisovatelia a iní umelci či reprezentanti hodní svojho povolania museli začínať od nuly, aby sa presadili vo veľkom svete a dosiahli úspech, bohatstvo či uznanie. Preto ani u nich nebolo zvláštnym javom, že sa živili, ako sa len dalo, aby prežili. Až sa napokon jedného dňa dostavila šanca, ktorej sa chopili najlepšie, ako vedeli. Vďaka svojej vytrvalosti, odvahe a možno aj šťastnej náhode, ktorá sa im pritrafila na ceste za svojimi snami, nakoniec dosiahli to, čo chceli. A realita je taká, že dnes by vďaka zarobeným peniazom už nemuseli mnohí z nich pracovať vôbec. Čo všetko teda robili, čoho sa dopustili, čo spáchali a ako všemožne si zarábali na chlieb, kým sa dostali k tomu, čo naozaj chceli?

Budete prekvapení, koľko hviezd, ktoré tajne obdivujete a ktorých plagáty vám ako teenegerom viseli nad posteľami, robilo to, čo možno sami robíte alebo ste vykonávali vy. Niektoré vás pobavia a iné možno až šokujú.

Vin Diesel, známy z filmov Rýchlo a zbesilo, sa stal hercom náhodou. Spôsobila to možno výtržnosť, ktorej sa dopustil ako sedemročný v malom divadle, keď ho prichytili a za trest musel začať vypomáhať v spomínanom divadle. To bol pravdepodobne ten moment, kedy si vypestoval lásku k herectvu vôbec. Ako sedemnásťročný sa prekvapivo živil ako vyhadzovač v nočnom bare, kde si zarábal na vreckové.

Raper, producent, vrcholový hudobný manažér a manžel krásnej a rovnako nadanej speváčky Beyonce raz priznal, že predával drogy.

Victoria Beckham, módna návrhárka, bývalá Posh spice, sa kedysi ako veľmi mladá v kostýme spermie promenádovala na kolieskových korčuliach v šou Body Matters.

Patrick Dempsy, známy z úspešného seriálu Klinika Grace, kedysi žongloval, a nielen pre zábavu. Dokonca v žonglovaní aj súťažil a vyhral druhé miesto v medzinárodnej žonglérskej súťaži.

Channing Tatum si vo svojich osemnástich rokoch privyrábal erotickým tancom ako striptér. Aj keď by nás táto informácia nemala priveľmi šokovať, vzhľadom na jeho vyšportované telo a úhrančivý pohľad dokonalého zvodcu. Paradoxom je, že si striptéra zahral a pripomenul už dávnejšie vo filme Magic Mike. Jeho hereckú kolegyňu Rachel McAdams z filmu The Vow ste mohli vidieť, ako sa usmieva na fastfoodových prívržencov McDonaldu. Ako však neskôr priznala, veľmi jej to nešlo. Predajom nezdravých špecialít v kráľovstve Burger King sa môže pochváliť aj speváčka a herečka Jennifer Hudson.

A teraz niekto, kto vám svojou niekdajšou profesiou dych možno vyrazí… Whoopi Goldberg bola vizážistkou mŕtvol v pohrebnej službe. Ale keďže žijeme v emancipovanom svete, rozhodla sa vyskúšať aj také typicky mužské povolanie, ako je murárčina. Ťažko povedať, ktorou z týchto dvoch profesií by sa dobrovoľne chcela živiť iná žena.

A kto bol učiteľom športu na strednej škole? Predsa vyšportovaný Van Helsing, Hugh Jackman, ktorý podľa svojho tela zaiste problém s udržiavaním kondície nemá. Okrem iného sa venoval aj zabávačskému umeniu. Vystupoval ako šašo za 50 dolárov za šou na rôznych párty.

Kto by to bol povedal, že hviezda takého veľkého formátu ako Johny Depp, nezabudnuteľný Jack Sparrow z kultových Pirátov v Karibiku a človek s dušou rebela, sa živil ako predajca guľôčkových pier po telefóne? No nebol jediný. Slúchadlo používala na telemarketing aj hviezda úspešného amerického sitcomu Priatelia, Jennifer Aniston. Vyskúšala si to však len na dva týždne. A ako môžeme skonštatovať, je rozhodne lepšie ju vidieť, ako len počuť cez telefón.

Pozrime sa však aj na európsku scénu boháčov, ktorí nimi nie vždy boli. Rodinu Geissenovcov možno označiť za najbohatšiu v Európe. Ich súkromné konto patrí medzi tie s väčším počtom núl. Ale čomu sa pôvodne venovala pani Geissenová? Je pravda, že táto výstredná „speváčka“ netrela biedu, ani keď nemala milióny na konte.  Ale jej kariéra sa týkala športu. Vyhrala dokonca súťaž Miss Fitness v Nemecku. Len tento titul jej stačil na to, aby sa dostala do vyšších spoločenských kruhov a začala sa venovať spolu s manželom módnemu priemyslu, aby sa stala napokon bohatou a známou.

Obrázok zdroj: http://www.lawpracticetoday.org/wp-content/uploads/2014/09/How-Acting-Informs-Cropped.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov