Miliardár Richard Branson odhaľuje kľúč k šťastiu a úspechu

Nie, kľúčom k šťastiu a úspechu sira Richarda Bransona nie je relaxovať s kokosom na svojom súkromnom ostrove – hoci to je určite jeho súčasťou. Podnikateľ miliardár verí, že sa musíte „odpojiť zo siete.“

Na oslavu „Národného dňa odpojenia“ 10. marca, sa Branson pripojil k tisícom ďalších, keď vypol mobilný telefón a zostal mimo svojho počítača. Bransonov tím vo Virgin.com sa k nemu pripojil, keď odmietol blogovať, pridávať príspevky či len dokonca pozrieť sa na sociálne médiá na celých 24 hodín, hlásilo CNBC.

Branson v nedávnom blogu uviedol, že „byť neustále prilepený k telefónu môže mať veľký vplyv na vaše vzťahy.“

„Zatiaľ čo mám rád technológie a sociálne médiá, správa alebo tweet nikdy nemôže nahradiť skutočnú hodnotu konverzácie,“ tvrdí Branson.

Nevynechajte dôležité momenty. Branson má milión vecí, ktoré ho trápia, ale počas stretnutí sa zameriava len na počúvanie a robenie si poznámok.

V domácnosti nie sú žiadne večere pri telke. Namiesto toho udržuje vzťahy s rodinou starým spôsobom – rozprávaním sa pri jedálenskom stole.

Hovorí, že koníčky sú kľúčom k udržaniu vlastného šťastia, najmä ak znamenajú ísť von.

Branson, ktorý v minulom roku zobral Baracka Obamu na kitesurfing na svojom súkromnom ostrove, má rád turistiku, bicyklovanie a vodné športy. Ale aj venčenie vášho psa vám môže pomôcť cítiť sa “spojený s prírodou a znovu nabitý energiou.“

„Je veľmi ľahké v živote prepásnuť dôležité momenty, pretože ste príliš zaneprázdnenými svojim telefónom. Musíme pamätať na to, že my sme pánmi technológie a nie naopak.“ tvrdí Branson.

Zdroj: goalcast.com, Autor: Joel Balsam, Obrázok: flickr.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov