9 tipov, ako môžete v živote dosiahnuť čokoľvek, čo chcete

Začať s niečím novým nie je ľahké. Budete sa musieť vzdať pohodlia a ponoriť sa do neznáma, nepredvídateľnej priepasti. Veľa vecí nám v tom bráni – veci ako strach a neistota. A ešte jedna vec, ktorá je nad všetky ostatné: motivácia.

Tu je 10 tipov, ako v živote dosiahnuť čokoľvek, čo chcete:

1. Zamerajte sa na záväzok, nie motiváciu

Jednoducho povedané, ako veľmi ste oddaný vášmu cieľu? Ako veľmi je pre vás dôležitý a čo ste preňho ochotný obetovať? Keď sa k svojmu cieľu plne zaviažete, motivácia vás bude nasledovať.

2. Dychtite po poznaní, nie výsledkoch

Ak sa sústredíte na vzrušenie z objavovania, zlepšovanie, skúmanie a experimentovanie, vaša motivácia bude vždy palivom. Keď sa budete sústrediť len na výsledky, vaša motivácia bude ako počasie – zomrie vo chvíli, keď udrie búrka. Myslite na to, čo sa pozdĺž cesty naučíte a čo môžete zlepšiť.

3. Užite si svoju cestu

Je to úžasná hra! V okamihu, keď ju začnete brať vážne, je veľká šanca, že začne niesť ťažkú emocionálnu váhu, stratíte perspektívu a opäť sa zaseknete v jednom bode.

4. Zbavte sa stagnujúcich myšlienok

Myšlienky ovplyvňujú pocity a pocity určia, ako vidíte svoju prácu. Vo svojej hlave máte veľa myšlienok a vždy budete mať na výber, ktorým dáte vašu pozornosť: tým, ktoré vás emocionálne zaseknú (strachy, pochybnosti), alebo tým, ktoré vás posunú vpred (vzrušenie, experimentovanie a skúšanie nových vecí, vykročenie z vašej zóny pohodlia).

5. Použite svoju fantáziu

Ďalším krokom po zbavení sa negatívnych myšlienok je použitie svojej fantázie. Keď veci idú hladko, ste plný pozitívnej energie a ak sa stretávate s ťažkosťami, musíte mať energie ešte viac. Takže premenujte vašu situáciu. Ak si neustále opakujete, „Nenávidím svoju prácu.“, odhadnite, ktoré pocity tieto slová vo vás evokujú. Je to otázka predstavivosti. Stále môžete nájsť niečo, čo sa môžete naučiť aj od toho najhoršieho šéfa alebo najnudnejšej práce. Malé cvičenie pre vás: 3 dni myslite a hovorte iba pozitívne veci a uvidíte, čo sa stane.

6. Nerozmaznávajte sa

Motivácia znamená akciu a akcia prináša výsledky. Niekedy však vaše akcie neprinesú výsledky, ktoré chcete. Ak sa budete rozmaznávať, nebudete sa chcieť ocitnúť v ťažkej situácii. Budete čakať na perfektné načasovanie alebo na príležitosť, zatiaľ čo sa budete rútiť do stagnovania a niekedy dokonca do depresie. Preto choďte tam vonku a urobte niečo, čo chcete urobiť, aj keď z toho máte strach.

7. Zbavte sa rozptýlení

Nezmyselné veci a rozptýlenia vám budú vždy stáť v ceste, najmä tie jednoduché, obvyklé veci, ktoré by ste robili radšej, ako zameriavať sa na nové a zmysluplné projekty, ktoré sú pre vás výzvou. Naučte sa sústrediť na to, čo je najdôležitejšie. Napíšte si zoznam mrhačov času a zaviažte sa ich nerobiť.

8. Nespoliehajte sa na ostatných

Nikdy by ste nemali očakávať, že ostatní to urobia za vás. Všetci majú plné ruky práce s ich vlastnými potrebami. Nikto vás neurobí šťastnými a nikto nedosiahne vaše ciele za vás. Všetko je len na vás.

9. Plánujte

Poznajte svoje 3 kroky vpred. Nepotrebujete viac. Vyplňte svoj týždenný kalendár s poznamenaním na kedy to urobíte, čo urobíte a ako to urobíte. Kedy-čo-ako je dôležité naplánovať. Na konci dňa si urobte sumár toho, ako váš deň vyzeral, čo ste sa naučili a čo by ste mohli zajtra zlepšiť.

Nie že by ste mali nedostatok motivácie preto, že ste lenivý alebo nemáte cieľ. Dokonca aj tie najväčšie hviezdy, najbohatší biznismeni alebo najdokonalejší športovci ju občas stratia. Čo ich motivuje je zvedavosť, o koľko lepší alebo rýchlejší môžu byť. Buďte zvedavý – to vás zavedie k vašim cieľom a úspechu.

Zdroj: http://www.success.com/article/10-tips-to-achieve-anything-you-want-in-life, Autor: http://www.success.com/profile/inga-stasiulionyte

Komentáre
  1. Emília píše:

    Peťo ďakujem ti veľmi pekné dosť som sa naučila

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov