Grant Cardone: Ak chcete uspieť, nebuďte sami sebou

Koľkokrát ste počuli obľúbenú frázu: „Skrátka buďte sami sebou.“? Znie to dobre, však? To je pravdepodobne dôvod, prečo je to tak populárne. Tu je jedna moja rada: Vždy, keď počujete bežné príslovie, niečo, s čím masy súhlasia, starostlivo si to premyslite.

Pred viac ako 30 rokmi som bol na dne a na drogách. Keď vám niekto nabudúce povie, že „skrátka buďte sami sebou“, pamätajte si toto: Keby som zostal sám sebou, bol by som stále žil v malom mestečku zvanom Lake Charles v Louisiane, býval v malom tehlovom dome a stále by som bol na drogách.

Čo chcete urobiť, je stať sa niekým iným. Áno – staňte sa niekým iným! Skutočne vami.

Nechaj ma to vysvetliť.

Nemusíte kopírovať ostatných, ale učiť sa od nich, aby ste sa mohli stať niekým iným, pretože sa musíte stať niekým iným, skôr než prídete na to, kto ste. A skutočne vy, ešte túto osobu nepoznáte. On alebo ona bola nedostatočne vzdelaná alebo nadmerne vzdelaná a boli jej dané nesprávne informácie. Nie je to vaša chyba, pretože školy vás nenaučia, ako sa stať skutočne vami.

Strávil som posledných 30 rokov svojho života odoberaním tých častí, ktoré nie sú mnou – chlapca; osobu, ktorá sa sťažovala a hádzala vinu na druhých; narkomana. Nič z toho som nebol skutočne ja.

Nie som tým, kým som býval, pretože som sa rozhodol stať niekým, kým som sa mal stať – mnou. Ak chcete byť sami sebou, najprv musíte objaviť svoje skutočné ja.

Pri objavovaní skutočného ja uvidíte, že máte zlé návyky, ktoré je potrebné nahradiť dobrými návykmi. Ako to urobíte? Napodobňovaním tých, ktorí sú teraz úspešnejší ako vy. To je dôvod, prečo má toľko ľudí mentorov a investuje do koučov.

Väčšina ľudí nie je spokojná s tým, kto sú, takže sa pozerajú na ostatných, aby zistili, čím sa môžu stať. To je normálne: Nie je zlé vzhliadať k ostatným!

Premýšľajte o tom: Ak nie ste vo forme, vzhliadate k niekomu, kto je fit. Ak ste zlý študent, vzhliadate k niekomu s lepším priemerom. Ak nemáte dostatok peňazí, vzhliadate k finančne úspešnému človeku.

Bez ohľadu na to, ako úspešnými sa stanete, môžete takmer vždy nájsť niekoho, kto je ešte ďalej. Takto sa ja snažím využívať svoj plný potenciál, pretože stávanie sa niekým iným je v skutočnosti cesta k tomu, aby som sa stal tým, kým môžem byť – pravým ja.

„Skrátka buď sám sebou.“ Skrátka buď na dne? Skrátka sa ďalej sťažuj? Skrátka buď závislý? Nie. Nebuďte skrátka sami sebou – staňte sa niekým iným, skutočne vami a uskutočníte to, čo iní hovoria, že nemožno urobiť!

Zdroj: https://www.cnbc.com, Obrázok: https://www.linkedin.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov