Multimilionár Andy Frisella: Toto je 5 vecí, ktorých by ste sa mali báť

Žijeme v spoločnosti, kde je veľa vecí, ktorých sa bojíme. Bojíme sa názorov iných ľudí, bojíme sa, čo povedia ostatný, bojíme sa, čo nám urobí šéf, bojíme sa zlyhania či terorizmu. Existuje však len pár vecí, ktorých by sme sa mali báť:

1. Bojte sa priemernosti

Lenivosť zabíja dušu. Viete, čo je najväčší problém priemernosti? Keď sa vám v živote darí, môžete si vychutnať odmenu. Ak sa vám nedarí, môžete sa ráno aspoň zobudiť a rozhodnúť sa, že sa váš život musí zmeniť. Ak však žijete len normálny život, ak máte len dostatok komfortu, zaseknete sa v kruhu a stanete sa zvieraťom, ktoré je príliš hlúpe na to, aby si uvedomilo, že sa chytilo do pasce.

2. Bojte sa bezvýznamnosti

Čo je horšie, ako tráviť všetok svoj čas pozeraním televíznej reality show o ľuďoch, na ktorých nezáleží; nerobením ničoho, na čom by záležalo; pitím, fajčení a sedením na gauči. Prečo sa neviete dočkať víkendu? Prečo sa neviete dočkať, že budete tráviť svoj čas nič nerobením? Čo je horšie, ako uvedomenie si, že vo vašom živote nebolo nič, čo by malo nejaký význam? Čo je horšie ako uvedomenie si, že na ničom skutočne nezáleží?

3. Bojte sa života, ktorý nikoho nenaštve

Winston Churchill raz povedal: „Máte nepriateľov? Dobre. To znamená, že ste si za niečím stáli.“ Veľa ľudí ide životom so strachom, že niekoho nahnevajú či urazia. Nechcú nič povedať, urobiť, nosiť.. S takýmto prístupom skončíte so životom, na ktorom nezáleží. Ako strašné je ísť životom a snažiť sa vyhovieť davu, ktorý nemá žiadny podiel na vašom šťastí či úspechu.

4. Bojte sa ľutovania

Môj otec mi vždy hovorieva: „Budeme mŕtvi veľmi dlhý čas.“ To je realita, všetci zomrieme. Všetci sa premeníme na prach a nakoniec, to je forma, v ktorej strávime najviac času. Musíte si uvedomiť, že sa raz váš život skončí a bude to buď: „Do hája, je príliš neskoro!“, alebo: „Pecka, dal som to!“ Bude na vašom náhrobnom kameni napísané čo mohlo byť, alebo vaše úspechy? To sú 2 možnosti, ktoré máte. Ľutovanie je jedna z najdôležitejších vecí, z ktorých chcete mať strach a ktorej sa vyhnete jedine akciou.

5. Bojte sa umierať sami

Úspech nie je len o vás. Je o ľuďoch, ktorým pomôžete, ktorých inšpirujete a ktorých privediete na svoju cestu úspechu – je o vplyve, ktorý máte na životy iných. Koľkým ľuďom ste boli oddaný? Koľkým ľuďom ste zlepšili život? Vybudovali ste silné priateľstvá? Záležalo vám na druhých? Robíte niečo preto, aby ľudia, ktorí od vás odídu, povedali: „Je to skvelý človek, som rád, že som ho spoznal.“ To sú veci, na ktorých skutočne záleží. Zaviazali ste sa k nim?

Každý hovorí, že nemáme byť poháňaní strachom, ale hovorím vám – sú veci, ktorých by ste sa mali báť a toto bolo 5 z nich. Keď si vybudujete zdravý strach z týchto vecí, bude jedna vec, ktorej sa prestanete báť – žiť.

Zdroj: http://themfceo.com/what-you-should-fear-with-andy-frisella-mfceo15/

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov