Multimilionár Andy Frisella: Vstávate a necítite sa tak, ako by ste chceli? Je to len vaša vina

Keď ráno vstávate, zvyčajne si položíte otázku: „Ako sa dnes cítim?“ Buď sa cítite skvele, fajn alebo nahovno. To sú vaše 3 hlavné možnosti. Väčšina ľudí si myslí, že to je vec náhody.

Musíte si uvedomiť – ako si to už uvedomili úspešní ľudia a bohatí ľudia – že váš stav mysle, ako sa cítite, ako premýšľate, výsledky, ktoré dostávate, sú na 100% vo vašich rukách.

Väčšina ľudí prejde celým životom neuvedomujúc si, že majú v skutočnosti nad ich životom kontrolu. Keď si neuvedomujete, že máte kontrolu, čo dostanete? Dostanete to, čo vám dá svet – a ten vám s väčšou pravdepodobnosťou dá nežiadúce veci.

Uvediem príklad. Vstanete a urobíte všetko, čo by ste mali urobiť. V práci zo seba vydáte všetko, jete poriadne jedlo, správne si zacvičíte a celý deň zo seba vydávate to najlepšie. Na konci dňa sa pozriete do zrkadla a poviete si: „Mal som skvelý deň, bolo to super!“ Každý z vás mal takéto dni. Na druhý deň sa zobudíte s trošku väčšou sebadôverou, sebavedomým a silou. Potom to urobíte znovu. Potom ešte raz a ešte raz.

Čo sa vám stane? Stanete sa niekým, kto je vrcholne sebavedomý, kto si je vedomý, že má kontrolu. Toto robia úspešní ľudia.

Obyčajní ľudia toto nerobia. Nepochopili, že to, aký pocit zo seba majú, je priamou reakciou toho, čo dávajú. Idú sa uliať do práce, jedia to, čo im príde do ruky, a potom odfláknu cvičenie – ak si vôbec zacvičia. Čo vidia, keď sa na konci dňa pozrú do zrkadla? Je to niečo, čo nemajú radi, v čo neveria, z čoho nemajú dobrý pocit. A takto si zruinujú celý svoj život.

Vstanú a cítia sa zle, pretože každú noc vypijú 7 pív. To je rozhodnutie, ktoré urobili. To nie je rozhodnutie, ktoré za nich urobil svet. Nerobia nič preto, aby sa osobnostne rozvíjali, nečítajú 10 strán knihy denne – čo mimochodom, ja už 14 rokov robím – takže aký dôvod na vieru v seba samého by mali mať? Prečo by sa mali cítiť dobre? Prečo by mali nadobudnúť presvedčenie, že niečo môžu dokázať?

Ak sa zobudíte s opicou, pretože ste noc predtým pili, koho je to vina? Vaša. Ak sa zobudíte a nepáči sa vám, čo vidíte v zrkadle, pretože ste pribrali, koho je to vina? Vaša, pretože ste robili rozhodnutia, ktoré vás urobili tučnými. Ak sa ráno zobudíte, pozriete sa do zrkadla a poviete si, „Vyzerám a cítim sa skvele!,“ koho je to vina? Vaša, pretože ste sa správne stravovali, správne ste cvičili a správne ste investovali svoj čas a úsilie, aby ste sa stali lepšími.

Vysoko úspešní ľudia toto robia. Uvedomujú si, že majú kontrolu. Keď zo seba majú zlý pocit, identifikujú problém a príjmu zodpovednosť. Postavia sa pred zrkadlo a povedia: „Zaslúžim si, aby som sa cítil zle. Nestravoval som sa správne; necvičil som; nedával som v práci zo seba to najlepšie; nerobil som to, čo som mal robiť; nepracoval som na sebe.“

Niečo vám poviem. Keď tieto veci nebudete robiť, budete sa cítiť nahovno. Je mi jedno kto ste, kde pracujete, odkiaľ ste a aké máte ciele. Keď do seba neinvestujete, nevydávate zo seba všetko, budete sa cítiť nahovno.

Možno teraz nemáte svoju vysnívanú prácu, možno pripravujete hamburgery v McDonald’s, na tom nie je nič zlé, každý niekde začínal. Verte či nie, mojou prvou prácou bolo kopanie kanálov – celý deň som nosil betónové formy dnu a von. Je jedno, čo robíte, musíte tomu dať všetko.

Ak makáte v McDonald’s, robte tie najlepšie hranolky a hamburgery, musíte byť najrýchlejší a najlepší. Čo sa stane? Keď potom pôjdete domov, budete si o trošku viac veriť. Tieto veci sami neprídu.

Ide o to, že vy máte kontrolu. Ak sa cítite nahovno, je to preto, lebo robíte veci, ktoré tento pocit zapríčiňujú. Ak sa cítite skvele, je to preto, že robíte veci, ktoré tento pocit zapríčiňujú. Musíte pochopiť, že sebadôvera a sebavedomie sú výsledkom vašich činov. Vy máte kontrolu a pokiaľ ide o pocit z vás samých – dostávate to, čo dávate. Môžete mať zo seba omnoho lepší pocit len tým, že budete robiť to, čo vo svojom srdci viete, že máte urobiť.

Zdroj vimeo.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov