Urobte najprv to, z čoho máte strach a začnite sa báť až potom. Tu sú 3 pravdy o tom, ako to v konečnom dôsledku zlepší váš život

Na chvíľu si predstavte, aký by bol váš život, keby ste sa každé ráno prebudili dychtivý po tom, že najskôr vykonáte tú desivú úlohu dňa. Predstavte si to naplnenie, keby ste si každý večer líhali do postele s vedomým, že ste v ten deň urobili niečo, čo vám naháňalo strach. Predstavte si, ako veľmi by ste sa priblížili k dosiahnutiu svojich snov, ak ste sa teraz rozhodli vždy pracovať na svojich cieľoch – nie bez strachu, ale skrz neho.

Tu sú niektoré nepríjemné pravdy o tom, ako a prečo vykonávanie desivých vecí ako prvých, v konečnom dôsledku zlepší váš život:

1. Naša radosť pochádza len z odvahy

Premýšľajte o tom. Zakaždým, keď ste boli naozaj šťastní, bolo to preto, lebo ste urobili niečo, čo chcelo odvahu – mohol to byť úspešný pracovný pohovor, konkurz alebo obchodné stretnutie. Ako odvážny život by ste viedli, keby ste sa rozhodli byť touto osobou nielen v určitých situáciách, ale stále? Aké možnosti by to vytvorilo? Podľa slov Honoré de Balzaca, všetko šťastie závisí od odvahy a práce.

2. Ak nikdy nebudeme konať tvárou v tvár strachu, budeme žiť polovičným životom

Hrať to na istotu má svoje výhody: pravdepodobne budú vaše účty zaplatené a budete mať s najväčšou pravdepodobnosťou všetky najdôležitejšie životné potreby vo vašom bezprostrednom dosahu. Nikdy však nebudete žiť skvelý život – a určite po sebe nezanecháte žiadnu stopu.

Ako povedal Theodore Roosevelt: „Oveľa lepšie je odvážiť sa veľkých vecí, získať slávne víťazstvá, aj keď so striedavými nezdarmi, než sa radiť k tým úbohým dušiam, ktoré sa ani veľmi netešia, ani netrpia, pretože žijú v šedivom súmraku bez víťazstva a porážok.“

3. Vaša sebahodnota sa zvýši

Keď začnete konať napriek strachu zo zlyhania, začnete sa spoznávať na nových úrovniach. Začnete chcieť pre seba to najlepšie a prestanete sa hanbiť ísť si za tým. Prišli ste sem, aby ste sa stali vašim najlepším ja a tým, že sa ním stanete, to dovolíte aj ostatným.

Čím odvážnejší každý deň budete, tým menej pohodlne sa budete cítiť v prítomnom okamihu. Majte však vieru, že to, čo bude nasledovať, je pohodlie a radosť nad vaše chápanie – to, čo bude nasledovať, bude vaše dedičstvo. A nikto nikdy nedosiahol svoje dedičstvo tým, že hral na istotu.

Zdroj: goalcast.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov