Viete, ako zostať v kľude za každých okolností?

Niektorí ľudia sú v neustálom kľude, takže si nedokážu predstaviť, prečo v ňom nie sú aj ostatní. To preto, lebo niektorí ľudia boli narodení s tým, že sú prirodzene kľudnejší. Niektorí z nich vyrastali v prostredí alebo v blízkosti ľudí, ktorí im v tom pomáhali. Iní zas vyrastali v hektickom prostredí s výbušnými či agresívnymi ľuďmi.

Ako sa teda naučiť dostať sa do kľudu kedykoľvek?

Sústreďte sa na jednu vec. Dokážete to? Zamerajte sa na jednu vec namiesto robenia viac vecí naraz. Budete mať väčšiu šancu zostať v kľude, ako pri robení viac vecí naraz. Samotné sústredenie vám dokáže spomaliť systém a to znamená, že spomalí máš prejav, pohyby tela a dýchanie. Takže vo výsledku vám to prinesie väčší vnútorný kľud.

Všetci máme spúšťač, nejakú vec, ktorá nás dokáže rozhodiť. Preto je dobré, mať nejaký trik v rukáve, veci, ktoré na vás pôsobia.

Dýchať, dýchať a dýchať, pomaly a hlboko. Ľudia to dokážu precvičovať aj doma, iní volia iný spôsob, napríklad jógu alebo rôzne kurzy.

Vo výsledku by ste mali zmeniť to, čo robíte a spomaliť. Ak budete pomaly myslieť, budete aj pomaly jednať. Môžu to byť vizuálne prvky, rozprávanie sa sami so sebou alebo čokoľvek, čo vám pomáha a neustále to precvičovať.

Tak či onak, každému funguje niečo iné. Pred časom som mal tiež problém zostať v kľude a zvládať hnev. Existujú triky, po ktorých sa dostanete do kľudu a vyčistíte si myseľ.

Ten trik je veta, ktorou sa musíte snažíť riadiť a ktorá znie: „Udržuj svoju myseľ tak prázdnu, ako to len ide a tak často, ako len môžeš.“, pretože väčšina myšlienok, ktoré nám prelietajú hlavou sú negatívne a pôsobia ako jed, ktorý dokáže našu myseľ otráviť.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použié iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov